نصب و راه اندازی

چگونگی نصب و راه اندازی نرم افزار بروز کننده آی پی را در این مقاله بررسی خواهیم کرد.

نرم افزار بروز کننده آی پی فقط آی پی شما را به سرور های ما می فرستد و هیچ گونه اطلاعات دیگری را بررسی و یا ارسال نمی کند پس جای هیچ گونه نگرانی نیست. و به راحتی می توانید آن را استفاده کنید. به منظور آسان نمودن نصب هیچ گونه نصب کننده ای برای برنامه در نظر گرفته نشده است و بسته نرم افزاری بصورت فشرده (زیپ ) در اختیار شما قرار گرفته است . پس از دانلود آن از سایت ابتدا آن را در محلی مناسب که احتمال پاک شدنش بصورت تصادفی نباشد از حالت فشرده خارج کنید.

حال اگر به محلی که برنامه را از حالت فشرده خارج کرده اید بروید باید فایل ها مانند تصویر زیر موجود باشند :

 اکنون را اجرا کنید.

نام کاربری و رمز عبور و نام هاست خود را بطور کامل وارد کنید و ذخیره را بزنید.

بعد از اینکه مشخصات را وارد  و تکمه ذخیره را کلیک نموده اید باید مطابق شکل پنجره ای مبنی بر موفقیت ذخیره داده ظاهر شود. حال برای آنکه داده های شما اعمال شود. برنامه را ببندید و دوباره اجرا کنید.

بعد از اجرای مجدد باید داده های خود را مشاهده کنید. اکنون وقت آن است اتصال خود را تست نمایید برای این کار بر روی مربع بروز رسانی فوری  کلیک کنید تا تکمه مربوطه ظاهر شود.( طبق شکل)

 

حال تکمه بروز رسانی فوری را کلیک کنید. و چند ثانیه صبر کنید تا علاوه بر IP شما پیام سیستم در پایین پنجره ظاهر شود.

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید در پایین پنجره پیام سیستم مبنی بر بروز رسانی موفق DNS  ظاهر شده است .این بدین معنی است که همه چیز درست است و شما می توانید با خیال راحت بر روی تکمه بروز رسانی اتوماتیک کلیک کنید تا در زمانی که IP شما تغییر می کند برنامه بصورت اتوماتیک IP شما را بروز رسانی کند.

نکته مهم : در صورتی که پیامی غیر از پیام فوق را مشاهده کردید بدین معنی است که IP شما بروز نشده است و مجددا سعی کنید و یا با پشتیبانی تماس بگیرید.

اکنون می توانید برنامه را کوچک ( مینیمایز minimize )   کنید. تا به کنار ساعت سیستم منتقل شود.

حال اگر بخواهید برنامه را دوباره برگردانید کافیست کلیک سمت راست بر روی آیکن آن در کنار ساعت گزینه بازگشت را انتخاب کنید.

 نکته : در صورتی که می خواهید نرم افزار بصورت اتوماتیک در زمان شروع ویندوز ، شروع به کار کند کافی است گزینه مربوط را در صفحه برنامه تیک بزنید .

ملزومات نصب :

 نسخه دات نت 2 فقط نیاز به دات نت فریم ورک 2 (.net framework 2) از شرکت مایکروسافت دارد که بر روی ویندوز 7  به بعد بصورت پیش فرض نصب است.

 

نکته : جهت استفاده از دینامیک آی پی باید مودم خود را تنظیم نمایید، راهنمای تنظیم مودم را مطالعه فرمایید.

دانلود فایل pdf آموزشی

 

comments powered by Disqus